meitenuforums.1s.lv

 
    |


10 likumi,kā sadzīvot ar skolu :)


Lai kā to reizēm negribas atzīt, mācīšanās skolā tik tiešām ir laika un pūļu vērta. Pirmkārt, tā ir lieliska izdevība līdztekus vienādojumu risināšanai apgūt arī tādas mācības, kuras stundu sarakstā nav ierakstītas, bet ir ne mazāk noderīgas. Otrkārt, mācību procesā vari izzināt arī pats sevi. Skolā tu iemācies…

Draudzēties.Ak, cik forša būtu tava klase, ja tev būtu ļauts izvēlēties klasesbiedrus! Diemžēl realitātē izvēles iespēju nav. Raugies uz to no pozitīvās puses: pat ja tev kāds klasesbiedrs nepatīk, tu vari iemācīties ar viņu sadzīvot vai vismaz gādāt, lai jūsu ceļi krustotos pēc iespējas retāk. Tā vietā pavadi vairāk laika ar saviem labākajiem draugiem un draudzenēm, kurus lielākā daļa cilvēku iegūst tieši skolā.

Darīt arī to, ko negribas, bet vajag. Dienās, kad tevi apsēdis slinkums, pat līšana ārā no gultas sagādā galvassāpes, par mājasdarbu pildīšanu nemaz nerunājot. Taču – ko vajag, to vajag! Iespējams, to tev jau skandina vecāki un skolotāji, bet tā tas patiešām ir – zināšanas ir bagātība, ko tev dzīvē neatņems neviens. Ja cītīgi mācīsies jau tagad, nākotnē varēsi ar sevi lepoties.

Plānot laiku. Viens no svarīgākajiem skolas uzdevumiem ir iemācīt tev plānot savu laiku un sekot līdzi padarītajam. Jā, žonglēt ar mājasdarbu kaudzi un trim dažādiem pulciņiem nedēļā nav viegli, tomēr tas ir iespējams. Pamēģini uztvert mājasdarbus kā izaicinājumu! Vai paspēsi izpildīt matemātikas uzdevumus 30 minūtēs un iemācīties dzejoli vienā stundā? Dod sev konkrētu laiku uzdevumu izpildei un centies neko neatlikt uz vēlāku brīdi.

Atklāt talantus. Noteikti esi sev kādreiz jautājis: kas man padodas? Un tu neesi vienīgais! Ļoti daudz cilvēku nemaz nezina, kas ir viņu talanti, jo nekad nav mēģinājuši nekā jauna. Kamēr tev ir tāda iespēja, aktīvi iesaisties skolas un ārpusskolas dzīvē. Kad zināsi, kas tev patīk un dabiski padodas, varēsi noteikt savus mērķus. Piemēram, ja tev padodas svešvalodas un jaunie vārdiņi paši kāpj galvā, apņemies izlasīt grāmatu angļu valodā, lai uzlabotu zināšanas vēl vairāk. Atrodi savu stipro pusi, un, absolvējot skolu, tev nebūs jālauza galva, kurp doties un ko mācīties.

Kļūdīties un mēģināt vēlreiz. Un tad vēlreiz. Jā, ne vienmēr viss izdodas tā, kā to vēlamies. Un būsim godīgi – tas, ka tavu izgāšanos sporta stundā vai ķīmijas klasē vēro vēl trīsdesmit acu pāru un bargs skolotājs, situāciju nepadara labāku. Šādos brīžos atceries, ka ikvienam var gadīties nelāga diena. Pārējiem, kas noskatās tavā neveiksmē, tā patiesībā gandrīz neinteresē – viņi ir aizņemti paši ar savu sniegumu. Tāpat izvairies no sevis salīdzināšanas ar citiem (“Ak nē, Agitai kontroldarbā ir 9, bet man tikai 7!”). Tā vietā seko līdzi tikai savam progresam. Tavās rokās ir izvēle mācīties no kļūdām vai arī ļaut tām sevi uzvarēt. Nepadodies!

Glabāt noslēpumus. Tava prasme glabāt noslēpumus ir vistiešākajā mērā saistīta ar to, kā proti sevi disciplinēt. Ja tu nedomājot izstāsti vienam draugam otra uzticētu noslēpumu, tad, ļoti iespējams, nespēj arī turēties pretī kārdinājumam nenašķoties pirms pusdienām, slinkuma pēc mēdz pirms gulētiešanas neiztīrīt zobus utt. Err! Izklausās nepatīkami? Tāds arī šis ieradums ir – nevēlams tavai reputācijai un cilvēkam, kurš tev noslēpumu ir uzticējis. (Un turpmākajā dzīvē tev droši vien vajadzēs glabāt ne vienu vien noslēpumu!) Atceries – skolā draudzīga un ne tik draudzīga klačošanās ir ikdiena. Trenē savu gribasspēku un nepļāpā par daudz!

Piedalīties un sadarboties. Iztēlojies situāciju: skolotāja sadala klasi nelielās grupās un katrai dod uzdevumu sagatavot prezentāciju par kādu noteiktu tēmu. Kad tu grupas biedriem jautā, kādas ir idejas, viņi klusē kā ūdeni mutē ieņēmuši. Lūk, arī mācība! Kas notiktu, ja jūs visi sēdētu un gaidītu, lai kāds cits nāk klajā ar ideju un sadala pienākumus citiem? Labākajā gadījumā grupas darbs virzītos uz priekšu ļoti lēni, sliktākajā – nenotiktu nekas. Lai iemācītos pats kontrolēt savu dzīvi un lietu kārtību, nekautrējies izrādīt iniciatīvu un aktīvi piedalies klases pasākumos. Ir taču tik patīkami apzināties, ka esi pielicis roku labas un vērtīgas idejas realizēšanā!

Flirtēt. Pirmās simpātijas, pirmais randiņš, pirmais skūpsts… Jā, tieši skolā ir tavas lielākās izredzes gaiteņa galā ieraudzīt puisi vai meiteni, kura/-s dēļ tev ļims ceļi un vēderā dejos taureņi. Esi ļoti kautrīgs? Lai, kontaktējoties ar pretējo dzimumu, vaigos uzreiz nekāptu nodevīgs sārtums, vingrinies sarunas mākslā gan ar klases puišiem, gan meitenēm. Tā tu pieradīsi viņus neuztvert kā citas planētas iedzīvotājus un īstajā brīdī arī koķetēt kļūs vieglāk.

Runāt publikas priekšā. Visi, kas mācījušies skolā, zina, ka izsprukt sveikā bez uzstāšanās klases priekšā ir teju neiespējami. Pat ja neesi pasaulē labākais orators, pārvari bailes un iemācies runāt droši, kad tevī klausās un raugās visa klase. Tā taču ir tikai grupa tev nu jau pazīstamu cilvēku – tādi paši kā tu!

Pieņemt atšķirīgo. Skola ir vieta, kas vienkopus pulcē visraibāko sabiedrību. Noteikti arī tavā klasē ir kā slinkie, tā cītīgie, kā vienaldzīgie, tā arī dumpinieki. Lai cik dažādi jūs būtu, kopā jums jāpavada liela dienas daļa. Tāpēc kašķēties un veidot koalīcijas nav vērts – pašiem vien būs jāuzturas nepatīkamajā gaisotnē. Pieņem atšķirīgo savos klasesbiedros un neļauj citiem kāpt uz galvas tev! Atceries, ka ikviens cilvēks ir īpašs, un būtu pagalam garlaicīgi, ja mēs visi būtu vienādi.
Komentāri (0)  |  2012-10-24 04:55  |  Skatīts: 7577x       TweetMe   
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ